Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality:

ŠVEHLÍK, EXTEMPORE, PEPA NOS & ZIKKURAT, Veselí nad Moravou,1981

ŠVEHLÍK, EXTEMPORE, PEPA NOS & ZIKKURAT, Veselí nad Moravou,1981

Zikkurat byla vlastně první česká punková kapela, kterou jsem viděl. Extempore s Mikolášem Chadimou tehdy brázdili země české s naprosto dokonalým pořadem, jenž se jim dle mého názoru již nikdy nepodařilo překonat, hustá pakárna aneb patrně nejlepší podzemní deska té doby: "Velkoměsto".

7.6.2008   Rubrika: Články   Komentářů: 4

Barvy léta 16.-17. května

Barvy léta 16.-17.5.2008

Na pražském kopališti Džbán se konal víkendový festival při příležitosti oslav 23 let Tří sester za účasti kapel: BCD, Dukla Vozovna, Apple Juice, Šanov 1, N.V.Ú, SPS, Zona A, Visací Zámek, Horkýže Slíže,La grupa, MZH, De Bill Heads, Schodiště, Doctor P.P, Totální Nasazení, EE, Alkehol, Jarda Uhlíř...

2.6.2008   Rubrika: Letní festivaly   Komentářů: 16

Násilí na punkových koncertech

Násilí na punkových koncertech

V poslední době se v mnoha českých novinách, rádiích i televizích probírají násilnosti a výtržnosti fotbalových fanoušků, při ligových zápasech. Je to bohužel vzrůstající a stále se častěji opakující jev, vyvolávaný mnoha vlivy, v největší míře působením tzv. davové psychologie. Já se ale nechci babrat a rozebírat tohle téma, na to je prostor jinde

25.5.2008   Rubrika: Články   Komentářů: 292

HNF NA MUSILCE (1988)

HNF NA MUSILCE (1988)

Ozval se Kilčo s tím, že hodí na net ty fotky z koncertu HNF v Brně, a zeptal se mě, jestli bych k tomu něco nenapsal. Je fakt, že jsem tam tehdy byl společně s Barmym, bráchou, Fakinem, Šovinem a několika dalšími punks, ale je to už dávno. Už si ani nepamatuji pořadí skladeb a tak. Vlastně ani nevím, jestli má cenu psát o podobných věcech. Je jiná doba a kdo ví, jestli dnes podobné pindy vůbec někoho zajímají, nebo co. Jako, psát o nějakém koncertu není vůbec jednoduchá záležitost, protože se to odehrává pořád stejně. Na pódium dorazí nějací týpci a více, či méně úspěšně mydlí do svých nástrojů, přičemž dole pod pódiem mlátí hlavou do zdi větší, či menší seskupení pivem, či jinými produkty posilněných podivínů, nebo na ně znuděně hledí zývající nespokojenci věnující se svému drinku. No a na tom se od dávných dob totality nic nezměnilo.

24.5.2008   Rubrika: Články   Komentářů: 23

Život je takovej a jinej nebude...

Život je takovej a jinej nebude...

...možná mě zítra v peci spálej a moje ideály proměněj v prach, a z toho popela na kterej psi kálej nikdo už víckrát nebude mít strach...

13.5.2008   Rubrika:   Komentářů: 10

EXNI! TO - Plnou parou

EXNI! TO - "Plnou parou"

Exni!To se hudebně i textově docela posunuli. Až na malé výjimky se konečně vykašlali na laciná punková klišé styl "Fuck Off Army!" a na halekačky z Valašska a moravsko-slovenských kopanic někde od Javorníka a Bumbálky, které lemovaly jejich songy na předchozí desce. Je fakt, že mi díky ní připomněli starou Bačkulu s jedním zubem, jež posilněná mocnou silou tuzemského rumu vyřvávala táhlé vály v údolích Javorníků na Kysucku v lokalitě Makov, Nová dědina, když pásla svou starou vyschlou krávu, za což jim patří můj dík. Chlapi tehdy dokázali někde z hlubin mého podvědomí vyvolat vzpomínky z dětství na chalupě, co tam kdysi v dávných dobách bolševického běsnění koupili mí rodiče a tak.... Čo bolo, to bolo, terazky som majorom!

11.5.2008   Rubrika: Recenze na CD   Komentářů: 26

Alesana -

Alesana - "On Frail Wings of Vanity and Wax"

Možná se vám zdá, že recenze cédéčka screamo kapely se na punk rockový stránky nehodí a že je to nepatřičný. Já si ale myslím opak, protože jak jistě všichni víme, screamo a emocore jsou styly odvozené z punk rocku a hardcoru, které vznikly v Americe a jejichž kořeny sahají až do první poloviny 80. let minulého století. Věřím, že se najdou lidi, kteří odhodí předsudky vůči screamu a emocore tak jako já, a tuhle kapelu si poslechnou, protože její kvalita je víc než výborná.

30.4.2008   Rubrika: Recenze na CD   Komentářů: 49

Jak jsem byl na křtu cd SPS

SPS - křest CD v Rock Cafe + recenze "Století Chaosu"

Náhodou jsem měl cestu do Prahy a když jsem zjistil, že v Rock cafe budou SPS křtít novou desku, nebylo co řešit. Program na čtvrteční večer byl hotový. Celá akce měla jediný háček, do Prahy jsem dorazil se svým osmiletým klukem. Nevadí, pomyslel jsem si. V nějakém krámku na Vinohradech jsem mu koupil tričko s Exploited a o půl sedmé jsme poslušně naběhli do prostor klubu. Rád bych ještě podotkl, že to bylo vůbec poprvé, co jsem kluka vytáhl na rockový koncert, takže jsem doufal, že všechno dobře dopadne.

29.4.2008   Rubrika: Recenze na CD   Komentářů: 11

"Správnej pankáč neleze na net o víkendu" rozhovor s Fialkama

Muj první rozhovor schytala pražská "punk77" kapela The Fialky, která je v poslední době čím dál tim víc oblíbená nejenom mezi mladejma. Na punk.cz můžete najít recenzi na jejich poslední album a takový ty kecy o kapele se dozvíte na jejich stránkách www.thefialky.cz ; Zbytek najdete tady v rozhovoru a pokud ani tady, tak pište do diskuze, oni vám rádi odpoví sami (kromě soboty, Kečup se totiž drží pravidla "správnej pankáč neleze na net o víkendu, protože si musí užívat ten rock'n'roll" :-)

24.4.2008   Rubrika: Rozhovory   Komentářů: 15

Pod Parou 2008, tři dny hromů a blesků u Moravský Třebový

Pod Parou 2008, tři dny hromů a blesků u Moravský Třebový

Přinášíme vám aktuální informace o letošním (dle redakce) nejlepším punkovém festivalu POD PAROU na území ČR. Během tří dnů (21.-23.8.2008) vystoupí bezmála 50 špičkových kapel. Nebudou chybět pecky jako The Casualties (USA), Total Chaos (USA), UK Subs (Uk), Leftover Crack (USA), Konflikt (Sk), SPS, NVÚ, Šanov 1Aurora (Hu), Illegality, Punk Floid, Mad Pigs, Houba, Vision Days, Red Insect a spousta dalších (celkem 50!) špičkových kapel. Všechny kapely v článku

24.4.2008   Rubrika: Letní festivaly   Komentářů: 29

Anglická legenda Chelsea dorazí do ČR a SR!

Anglická legenda Chelsea dorazí do ČR a SR!

Do Česka a Slovenska právě přijíždí skupina Chelsea, britská legenda, která stála u zrodu fenoménu, který si říká punk rock. Už v roce 1976 absolvovala kapela své první vystoupení, aby se krátce na to první sestava rozpadla a zpěvák Gene October musel shánět nové spoluhráče.... více v článku

8.4.2008   Rubrika:   Komentářů: 10

rozhovor s kapelou Vision Days

rozhovor s kapelou Vision Days

Rozhovor se zpěvákem a kytaristou kapely Vision Days Ianem. Dočíst se můžete o historii kapely, plánovaném dalším ročníku Brněnecfestu, plnánovaném albumu a další info

6.4.2008   Rubrika: Rozhovory   Komentářů: 31

AESTHETIC MEAT FRONT

AESTHETIC MEAT FRONT

Hudba má jednu ohromnou vlastnost. Dokáže frontálně útočit na vaše pudy a zároveň okamžitě vyvolat nejrůznější reakce z kompletní nabídky jdoucí od všeobjímající pravdy-lásky, až po nenávist a totální depresi. Je celkem jasné, že žádné jiné umění v sobě nemá tak mocnou sílu. Ještě jsem neviděl týpka v kvádru, který by najednou začal vyrážet chaotické shluky slov typu FUCK THE SYSTEM a zuřivě mlátil hlavou do zdi při pohledu na nějaký obraz, nebo zběsile skákal pogo během četby sbírky moderní poezie.

1.4.2008   Rubrika: Články   Komentářů: 91

Brněnecfest 2008

Brněnecfest 2008

Na konci školního roku, tedy koncem července, se můžeme těšit již na 9. ročník skvělého punkového festivalu Brněnec fest, pořádaného lidmi z kapely Vision days. Jednodenní festival proběhne 28.6. v Brněnci u Svitav za účasti 18ti kapel a vstupného 170,- korun. Nenechte si ujít punkovey klystýr!

13.3.2008   Rubrika: Letní festivaly   Komentářů: 18

Plánovaná alba na rok 2008

Plánovaná alba na rok 2008

Přehled připravovaných alb pro letošní rok od PHR, Cecek records a Samuel records. Přehled vychází poměrně se zpožděním, protože několik dobrých alb už během ledna a února vyšlo, ale i přes to se určitě máme na co těšit.

13.3.2008   Rubrika:   Komentářů: 4

SPS vydají v dubnu nové CD

SPS vydají v dubnu nové CD "Století chaosu"

Na prvního dubna tohoto roku chystá pražská legenda punkový scény SPS vydat svoji šestou řadovou desku s názvem "Století chaosu". Album vyjde pod vlastní značkou SPS Records a najdete na něm 12 písní + 1 starou pecku z devadesátých let. V polovině dubna vyráží kapela na turné, které potrvá až do konce června. Data vystoupení najdete na sps.zde.cz

11.3.2008   Rubrika:   Komentářů: 28

Vysoké napětí - Na druhou dobu

Vysoké napětí - "Na druhou dobu"

SKApunková kepelka z Valašska, přesněji ze Vsetína vydala v únoru své třetí CD s názvem „Na druhou dobu…“ Na začátek nutno říct, že velmi povedené album.

11.3.2008   Rubrika: Recenze na CD   Komentářů: 9

Veřejná bezpečnost - Ha!Ha!Ha!

Veřejná bezpečnost - Ha!Ha!Ha!

Čtyřčlená mladá parta z Blanska a Adamova právě vydává svoje první album s názvem "Ha!Ha!Ha!". Hudba je to velmi dobrá a většinu si můžete poslechnout na internetu

10.3.2008   Rubrika: Recenze na CD   Komentářů: 79

TURBONEGRO - I God Erection (stojí mi péro)

TURBONEGRO - I God Erection (stojí mi péro)

Sakra, odkud začít. Hmmm, na muzice je skvělá jedna věc, pořád se nějak vyvíjí a v momentě, kdy si myslíte, že už vás nic nemůže překvapit, tak narazíte na parádní kapelu, která vás totálně sejme. No a něco podobného mě potkalo před několika týdny, když jsem si přečetl rozhovor se zpěvákem deathpunkové kapely Negroturbo z Norska. Ty vole, hustý typ, napadlo mě hned a když jsem mrkl na net, abych se trochu dostal do obrazu, bylo vymalováno.

10.3.2008   Rubrika: Recenze na CD   Komentářů: 13

Bella fica - Nešahej mi na štěstí

Bella fica - Nešahej mi na štěstí

Bella fica je téměř dívčí kapela (jediným členem silnějšího pohlaví je bubeník) z Ústí nad Labem, která hraje teprve od roku 2005. A i když to říkám nerada, tak to jde taky slyšet.

6.3.2008   Rubrika: Recenze na CD   Komentářů: 90

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář